تفاوت های گریه زنان و مردان

تفاوت های گریه زنان

 

تفاوت های گریه زنان و مردان - تصویر 1

 

مطمئنا از گذشته این جمله را شنیده اید که: مرد که گریه نمیکنه! شاید به همین دلیل باشد که مردها کمتر گریه می کنند! اما گریه کردن زنان و مردان تفاوت هایی دارد که در این مطلب به آنها اشاره می کنیم.

تفاوت گریه مردان و زنان

خانم ها معمولا بیشتر گریه می کنند و شاید برایشان عجیب باشد که چرا مردان خیلی کمتر از آنها گریه می کنند! اما در واقع بصورت طبیعی ترشح هورمون های مخصوص گریه در مردان کمتر است. اما تفاوت های گریه کردن زنان و مردان :

1- زنان 4 تا 5 برابر بیشتر از مردان گریه میکنند. 5،4 بار در ماه.

2- دختران و پسران تا قبل از بلوغ به یک میزان گریه می کنند، چراکه ترشح هورمون پرولاکتین که باعث تحریک تولید اشک می شود به یک میزان در هر دو جنس تولید میشود.

3- پس از بلوغ میزان ترشح پرولاکتین که در تولید و تناوب گریه موثر است در زنان 60 درصد بیشتر از مردان میشود.

4- غدد اشکی مردان از لحاظ ساختاری متفاوت و کوچکتر از غدد اشکی زنان می باشد. شاید یکی از دلایل بیشتر گریه کردن زنان نیزهمین مسئله باشد. مردان و زنان نمیتوانند یکدیگر را بخاطر چگونه گریه کردنشان مورد سرزنش قرار دهند.

5- یکی دیگر از علل بیشتر گریه کردن زنان باورهای فرهنگی میباشند، که اجتماع گریه کردن زنان را بیشتر مورد پذیرش قرار می دهد.

6- مردان آرام، بدون صدا و با اندکی اشک گریه می کنند. بطوری که معمولا کاسه چشمان آنها از اشک پر میشود، اما بندرت اشک به گونه ها سرازیر می گردد.

7- زنان معمولا پر سرو صدا و با اشک های فراوان گریه می کنند.

8- مردان اغلب در نتیجه احساسات مثبت و زنان پس از درگیری و مشاجره با دیگران و یا در نتیجه احساس بی کفایتی گریه می کنند.


مطالب بیشتر در این مورد

رسم عجیب دختران چینی در شب عروسی!+تصاویر

گریه کردن در فضا چگونه است؟! +عکس

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه