شلوغ‌ترین شهرهای جهان به روایت تام‌تام(+عکس)

ایران بانو دات کام


با اطلاعات ترافیکی ارائه شده توسط دستگاههای جی پی اس در واقع تجربه رانندگی در کلاس جهانی را خواهیم داشت و استفاده از این امکان برای رسیدن به مقصد در کمترین زمان ممکن و از کم‌ترافیک‌ترین مسیرها کارایی خود را به اثبات رسانده اما در برخی کشورها همچنان عجیب و ناشناخته است!

 استفاده از سامانه موقعیت یاب جهانی یا همان جی پی اس معروف سالهاست که در بیتشر کشورهای جهان کارایی خود را به اثبات رسانده و بهره برداری از آن به یک فرهنگ به ویژه هنگام رانندگی مبدل شده است.

استفاده از جی پی اس برای رسیدن به مقصد در کمترین زمان ممکن و معرفی کم ترافیک ترین مسیرها کارایی خود را به اثبات رسانده اما متاسفانه در برخی کشورها همچنان حالت یک وسیله عجیب و ناشناخته را دارد! به هر ترتیب با اطلاعات ترافیکی ارائه شده توسط دستگاههای جی پی اس در واقع تجربه رانندگی در کلاس جهانی را خواهیم داشت.

اخیرا گزارشی توسط یکی از مشهورترین تولیدکنندگان تجهیزات جی پی اس و نقشته ها آن در جهان منتشر شده که طی آن شلوغ ترین شهرهای جهان از منظر ترافیک جاده ای معرفی شده اند.

کمپانی تام تام نویگیشن به عنوان یکی از شناخته شده ترین ارائه دهندگان تجهیزات موقعیت یاب و نقشه های آن از سال 1991 فعالیت خود را آغاز کرده است و امروزه محصولات خود را قالب انواع دستگاههای قابل حمل ارائه می دهد. نقشه های تام تام یکی از دقیق ترین و به روزترین نقشه های جی پی اس در سطح جهانی هستند. هم اکنون دفتر مرکزی تام تام در آمستردام کشور هلند قرار دارد و بالغ بر 4 هزار کارمند را در استخدام خود دارد. محصولات تام تام در 41 کشور جهان به فروش می رسند.

تام تام لیست 30 شهر شلوغ جهان را با محاسبه حجم ترافیک و سفرهای درون شهری، دوره اوج شلوغی و مقایسه آن با ساعت های کم تردد در هر شهر ارائه کرده است. بدیهی است اسامی شهرهایی که در این لیست قرار دارند شامل مواردی است که این شرکت دستگاهها و نقشه های فعال در آنها دارد و نمی توان آنرا یک مقیاس منطقه ای و جهانی استاندارد به شمار آورد.
1. استانبول، ترکیه

 

اخبار,اخبار گوناگون ,شلوغ‌ترین شهرهای جهان

 
2. مکزیکو سیتی، مکزیک
3. ریودوژانیرو، برزیل
4. مسکو، روسیه
5. سالوادور، برزیل
6. ریسیف، برزیل

 

اخبار,اخبار گوناگون ,شلوغ‌ترین شهرهای جهان

 
7. سنت پترزبورگ، روسیه
8. بخارست، رومانی
9. ورشو، لهستان
10. لس آنجلس، آمریکا
11. تایوان
12. چونگ کینگ، چین

 

اخبار,اخبار گوناگون ,شلوغ‌ترین شهرهای جهان

 
13. رم، ایتالیا
14. تیانجین، چین
15. پکن، چین
16. لندن، انگلیس
17. گوانگ ژو، چین
18. مارسی، فرانسه

 

اخبار,اخبار گوناگون ,شلوغ‌ترین شهرهای جهان

 
19. چنگ دو، چین
20. ونکوور، کانادا
21. سیدنی، استرالیا
22. پاریس، فرانسه
23. فورتالزا، برزیل
24. شانگ های، چین
25. شیجیاژوانگ، چین
26. سان فرانسیسکو، آمریکا
27. آتن، یونان
28. فوژو، چین

 

اخبار,اخبار گوناگون ,شلوغ‌ترین شهرهای جهان

 
29. شن یانگ، چین
30. هانگژو، چین

همانطور که مشاهده می شود در این لیست 10 مورد به کشور چین اختصاص دارد که حاکی از انفجار جمعیت و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ این کشور است. از این رو می توان سهم بالایی از آلودگی هوا را نیز به این کشور نسبت داد که قطعا آثار مستقیمی بر آلودگی هوای کشورهای همسایه خواهد داشت.

 

اخبار گوناگون - پول‌نیوز

 

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه