لذت آشپزی برای خودم ! ویژه مردان مجرد

شاید خیلی از شما در فیلم ها یا قصه ها و حتی در جمع دوستان تان شنیده اید که یک نفر آدم مجرد گفته است: « من خودم را به شام در یک رستوران خوب دعوت کرده ام». این جمله تقریبا در حال تبدیل شدن به سندِ شتاب هر چه بیشتر آدم های دنیا به سمت تنها شدن است.

آشپزی ساده برای آدم های مجرد

قرار من این نیست که به بدی یا خوبی تنهایی بپردازم اما به عنوان یک آدم مجرد که مطمئن است حداقل تا مدتی تنها خواهد ماند در باره آشپزی برای خودم، بله فقط برای خودم بگویم و نه برای مهارِ توقع و یا سرزنش دیگران از اینکه چرا و چطور می توانم تنها زندگی کنم.

غذا خوردن این روزها، برای ما مجردها، هر کجا که باشیم دردسری است که تمامی ندارد. از طرفی یک عالم رستوران بد و خوب، ارزان و گران در محیط زندگی ما است که عملاً می توانیم آشپزخانه را به گلخانه یا اتاقی اضافی تبدیل کنیم و از طرف دیگر به نظر می رسد غذا خوردن همیشه یک عمل جمعی بوده است و غذا خوردن به تنهایی با ذات انسانی ما زیاد سازگاری ندارد.

 

با این وجود می دانم که بسیاری از ما به مرور یاد گرفتیم که تعادلی بین غذای بیرون و میل به آشپزی و پخت غذا در خانه ایجاد کنیم. بعد از این مقدمه، اجازه دهید چند تچربه شاید سودمند آشپزی مجردی را با شما در میان بگذارم.

1- عملی ترین راه برای به پایان رساندن یک روز با یک غذای ساده و خوب خانگی این است که بدون هیچ برنامه از پیش تهیه شده بعد از کار به فروشگاه نزدیک خانه بروید و فقط وسایل یک وعده غذا که در همان لحظه هوس کردید امشب بخورید تهیه کنید. وعده غذایی که می تواند دردسر و وقت و قیمت تهیه اش از رفتن به یک ساندویچ فروشی محله هم کمتر باشد. کافی است به بخش گوشت فروشگاه بروید و اولین قطعه ماهی یا بسته میگو یا تکه ایی از گوشت که به چشم تان خورده است را بخرید و به خانه ببرید.

لذت آشپزی برای خودم ! ویژه مردان مجرد

 

تکه های گوشتی که گفتم را بدون هیچ کار و آماده سازی اضافی، با کمی نمک و ادویه در یک کاغذ آلومینیمی بگذارید و در داخل اجاق قرار دهید. شاید در حین خرید قطعه گوشت، در ضمن دل تان خواست که یک دانه گل کلم یا یک تکه سیب زمینی یا یک دسته جعفری هم بخرید تا در کنار ماهی قرار دهید. تکه ایی سیر یا پیاز، یا کمی لیمو ترش یا روغن زیتون هم اگر حوصله داشتید اضافه کنید بد نخواهد شد.

2- برای هر هفته به تهیه یکی از غذاهای تقریبا عمومی که می شود هم به تنهایی خورد و هم در کنار یک غذای دیگر مثل ماهی یا تکه ایی گوشت مرغ خورد را بپزید. غذاهایی مثل عدس پلو ( که می تواند قطعات خرد شده سیب زمینی یا حتی گوشت چرخکرده در آن باشد) و یا حتی مقداری گوشت چرخکرده با سس گوجه را برای چند وعده تهیه کنید و در یخچال نگه دارید.

آشپزی مجردی

اصلاً هم نگران تازگی آن نباشید چون مطمئناً تازه تر از غذای رستورانها خواهد بود. اغلب رستوران ها غذاهایی مثل پلو، ماکارونی و خورشت ها را یکجا و برای روزهای متمادی می پزند و در واحدهای مورد نظر برای هر سفارش، بسته بندی و در یخچال یا فریزر نگه می دارند.

اینطوری بدون آنکه ماجرای آشپزی مهم، وقت گیر و جدی بشود هفته ایی چند بار غذای به نظر حاضری خورده اید در حالی که آشپزی هم کرده اید. با این روش مدتهاست که برای خودم آشپزی می کنم بدون آنکه برو بیای مفصلِ غذا پختن داشته باشم یا غذاهای همیشه شور و چرب و نامطمئن بیرون از خانه را تحمل کنم.

 

منبع : مرد روز

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه