گران قیمت‌ترین ساعت های جهان


اخبار گوناگون - گران قیمت‌ترین ساعت های جهان

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان را می توان آثاری هنری در نظر گرفت زیرا در ساخت آنها ظرافت و استادکاری با سنگ های قیمتی و فلزات گران بها ترکیب می شوند. افزون بر طراحی ظاهری و مواد به کار رفته در ساخت، این قبیل ساعت ها از مهندسی پیشرفته ای نیز برخوردار هستند.

همه ما با ضرب المثل معروف "وقت طلا است" آشنا هستیم. برای افرادی که به زمان توجه ویژه ای دارند وسیله ای که اندازه گیری آن را بر عهده دارد باید در دقیق‌ترین حالت ممکن وظیفه خود را انجام دهد. ساعت، ابزار اندازه گیری زمان از گذشته تا به امروز، روند جالب توجه تکامل خود را شاهد بوده و از نمونه های آفتابی و شنی به گزینه های با دقت بالا ساعت های اتمی رسیده است.


امروزه ساعت ها از دامنه قیمت متنوعی برخوردار بوده و از مدل های بسیار ارزان قیمت تا گزینه هایی میلیون دلاری را شامل می شوند. گران قیمت‌ترین ساعت های جهان را می توان آثاری هنری در نظر گرفت زیرا در ساخت آنها ظرافت و استادکاری با سنگ های قیمتی و فلزات گران بها ترکیب می شوند. افزون بر طراحی ظاهری و مواد به کار رفته در ساخت، این قبیل ساعت ها از مهندسی پیشرفته ای نیز برخوردار بوده و زمان را به دقیق‌ترین شکل ممکن نشان می دهند. در ادامه این مطلب برخی از گران قیمت‌ترین ساعت های جهان را معرفی می کنیم.


کارتیه سیکرت با قاب ققنوس - قیمت: 2 میلیون 755 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 
در این ساعت منحصر به فرد بیش از سه هزار الماس برش خورده به کار گرفته شده اند. وزن کارتیه سیکرت حدود 80 قیراط بوده و هر یک از الماس های گلابی شکل آن 3.53 قیراط وزن دارند. طلای سفید از مواد پایه استفاده شده در ساخت این ساعت است.


پاتک فیلیپ 1953 Heures Universelles Model 2523 - قیمت: 2.9 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 

این مدل یکی از گران قیمت‌ترین ساعت های پاتک فیلیپ محسوب می شود. طلای زرد 18 عیار ماده اصلی ساخت این ساعت بوده که قابلیت نمایش مناطق زمانی مختلف را دارد. نقشه کار شده در قسمت مرکزی این ساعت نمای چشمگیری به آن بخشیده است.


پیاژه امپرادور تمپل - قیمت: 3.3 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 

این ساعت بسیار زیبا با الماس برش خورده و مروارید پلینزی آراسته شده است. از این ساعت چشمگیر دو عدد ساخته شده که روی هر یک از آنها 173 الماس کار شده است.


پاتک فیلیپ 1928 با تک دکمه کرنوگراف - قیمت: 3.6 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 
این ساعت از طلای سفید ناب ساخته شده است. 23 سنگ قیمتی و ارقام نقره ای مات از دیگر ویژگی های آن هستند. عقربه های آن نیز از طلای دوفن (Daufine Gold) ساخته شده اند.


پاتک فیلیپ پلاتینیوم ورلد تایم - قیمت: 4.03 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 

این ساعت منحصر به فرد با نمونه دیگری در جهان قابل مقایسه نیست. در هر نقطه از جهان که قرار داشته باشید با پاتک فیلیپ پلاتینیوم ورلد تایم می توانید زمان دقیق را مشاهده کنید. این نمونه یکی از کمیاب‌ترین ساعت های جهان است که در سال 1939 ساخته شده و 24 منطقه زمانی را نشان می دهد.


لویی مونه "متئوریس" - قیمت: 4.6 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 

در حقیقت، این مجموعه ای از چهار ساعت است که هر یک برجسته‌تر از دیگری هستند. آن چه این ساعت ها را منحصر به فرد و گران قیمت می کند مواد به کار رفته در ساخت آنها است. کمیاب‌ترین مواد از سیارک ها، کره ماه و شهاب سنگ ها در ساخت این ساعت ها به کار گرفته شده اند.


هابلوت دایموند - قیمت 5 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 

در ساخت این ساعت بیش از یک هزار و 200 الماس به کار رفته و یکی از گران قیمت‌ترین ساعت های جهان محسوب می شود. برای شکل گیری محصول نهایی شرکت هابلوت زمان زیادی را صرف کرده و در ساخت آن 17 کارگر ماهر به مدت 14 ماه مشغول به کار بوده اند.


پاتک فیلیپ رف 1527 - قیمت: 5.6 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 
این ساعت جذاب برای نخستین بار در سال 2010 و در شهر ژنو به فروش رسید اما زمان ساخت آن به دوران جنگ های جهانی باز می گردد. اندازه این ساعت با نمونه های اندازه متوسط فعلی قابل مقایسه است. بیست و سه سنگ قیمتی در ساخت این ساعت به کار گرفته شده اند.


پاتک فیلیپ سوپر کامپلیکیشن - قیمت: 11 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 

این ساعت فوق العاده از طلای 18 عیار ساخته شده و دارای پوشش شیشه ای تقریبا 36 میلیمتری است. بیست و چهار عملکرد مکانیکی، پاتک فیلیپ سوپر کامپلیکیشن را به چیزی بیش از یک نشان دهنده زمان ساده مبدل می کنند. این ساعت در سال 1933 معرفی شده و تکمیل آن پنج سال زمان برده است.


شوپارد 210 قیراط - 25 میلیون دلار

 

گران قیمت‌ترین ساعت های جهان,اخبار,اخبار گوناگون

 

در ساخت این ساعت از 201 قیراط الماس استفاده شده است. سه الماس قلب شکل این ساعت به رنگ های آبی، صورتی و سفید هستند. شوپارد 201 قیراط خلاقیت خالص را نشان داده و همانند یک دستبند به نظر می رسد. بی تردید، طراحی ظاهری آن احساس ظرافت و منحصر به فرد بودن را به خوبی منتقل می کند.

اخبار گوناگون - عصرایران


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه