در صورتی که به طور منظم، شستشوی صورت در برنامه روزانه قرار نگیرد، عوامل مختلفی همچون حساسیت پوست صورت و آلودگیهای محیطی، منجر به التهابات پوستی، جوشهای چرکی و بروز دانه های سرسیاه میشود. اخیرا برند معروف گارنیه از محصولی متفاوت به نام پاک کننده سه منظوره پیوراکتیورونمایی کرد، محصولی که با فرمولاسیونی غنی متفاوت و ترکیبی عالی از اکالیپتوس و زینک با قدرت رفع و جلوگیری از بروز جوش و آکنه، برای شستشوی صورت به روشهای مختلف، قابل استفاده است. گارنیه این پاککننده را بر اساس سه نیاز اصلی پوست صورت ...

3 راه کاربردی برای پاکسازی عمیق و شستشوی صورتپاکسازی صورت,شستشوی صورت,شستشوی صورت با اسکراب

 
در صورتی که به طور منظم، شستشوی صورت در برنامه روزانه قرار نگیرد، عوامل مختلفی همچون حساسیت پوست صورت و آلودگیهای محیطی، منجر به التهابات پوستی، جوشهای چرکی و بروز دانه های سرسیاه میشود.


اخیرا برند معروف گارنیه از محصولی متفاوت به نام  پاک کننده سه منظوره پیوراکتیورونمایی کرد، محصولی که با فرمولاسیونی غنی متفاوت و ترکیبی عالی از اکالیپتوس و زینک با قدرت رفع و جلوگیری از بروز جوش و آکنه، برای شستشوی صورت به روشهای مختلف، قابل استفاده است. گارنیه این پاککننده را بر اساس سه نیاز  اصلی پوست صورت برای زیبایی و سلامتی، یعنی اسکراب، شستشوی روزانه و ماسک طراحی و تولید کرده و در این مطلب به تحلیل این سه روش و معرفی دیگر محصولات کاربردی برای رسیدگی به پوست صورت میپردازیم.


شاید در کوتاه مدت پوشاندن معایب و جوش و لکههای صورت از طریق آرایشهای سنگین امکانپذیر باشد، اما عدم درمان این مشکلات در دراز مدت، سلامتی و زیبایی پوست را به طور جدی تهدیدخواهدکرد.  از این رو برای پاکسازی عمیق پوست صورت، بهتر است به این سه نکته توجه داشته باشید:


1-شستشوی صورت با اسکراب؛ کدام اسکرابها مناسب هستند؟
پوست و به ویژه قسمتهای بینی و پیشانی (T-ZONE) به دلیل چربی بیشتر، در صورت عدم شستشوی صورت، مستعد بروز جوشهای چرکی و نفوذ آلودگی به لایههای عمیق است. اسکراب، موجب پاکسازی پوست از سلولهای مرده و آلودگیها میشود و در نتیجه باعث سلامتی و شفافیت پوست صورت خواهدشد. اما چگونه باید صورت را اسکراب کرد و در این حالت بهتر است از چه محصولی استفاده کنیم؟


برای شستشوی صورت، اسکرابهایی با بافت ژل و خاصیت لایهبرداری، گزینههای بهتری برای اسکراب صورت خواهندبود.  پوست صورت برای ترمیم لکها و نواقص پوستی به موادی با خواص ترمیمکننده مانند زینک احتیاج دارد، از این رو، ژل اسکراب پیوراکتیو گارنیه حاوی زینک، گزینه مناسبی برای اسکراب صورت محسوب میشود، این اسکراب با فرمولاسیونی ویژه و غنی از سالسیلیک اسید، خاصیت لایهبرداری دارد و ضمن پاکسازی صورت از دانه های سرسیاه، موجب کاهش منافذ باز پوست خواهدشد. همینطور پاک کننده سه منظوره پیوراکتیو ، یعنی همان محصولی که در آغاز این مطلب به آن پرداختیم هم گزینهای ایده آل  برای اسکراب موثر پوست صورت است.
 

پاکسازی صورت,شستشوی صورت,شستشوی صورت با اسکراب

 
روش شستشوی صورت با اسکراب
برای شستشوی صورت با اسکراب، ابتدا پوست صورت را با آب ولرم، کمی مرطوب کنید و سپس ژل اسکراب را روی صورت، به ویژه در منطقه چرب روی بینی و پیشانی (T-ZONE) به صورت دورانی ماساژ دهید و پس از چند دقیقه آبکشی کنید. این کار را دوبار در هفته انجام دهید تا پوست صورت به صورت عمیق پاکسازی شود.


2- شستشوی روزانه صورت
وقتی از شستشوی روزانه حرف میزنیم، قطعا منظورمان شستشوی صبحگاهی روزانه نیست، بلکه از یک روش اصولی برای حفظ سلامت پوست صورت و  پاکسازی عمیق آن صحبت میکنیم.


برای این منظور، بهتر است به جای صابون، از محصولات سبک و با فرمولاسیونهایی مناسب برای پاکسازی کامل و عمیق استفاده کنید.


معمولا پوستهای مختلط تا چرب، به دلیل جذب بیشتر آلودگیها، بیشتر مستعد ابتلا به میکروبها و بیماریهای ناشی از آلودگی پوست هستند. پوست شما در طول روز در معرض آلودگیهای مختلف از جمله تماسهای فیزیکی با افراد قرار میگیرد و این موضوع ممکن است عامل بروز ناملایمتهای پوستی و بروز جوش و دانههای سرسیاه روی پوست شود.


پس بهتر است هر روز برای جلوگیری از این مسائل، زمان مشخصی را به شستشوی صورت اختصاص دهید.


برای این منظور هم، مانند اسکراب بهتر است محصولاتی با بافتهای سبک،مانند ژل پاک کننده پیوراکتیو را مورد استفاده قرار دهید. فرمولاسیون غنی از زینک و سالسیلیک اسید این ژل پاککننده،  با خاصیت ضدبا کتریال، علاوه بر پاکسازی کامل پوست، به تدریج لکهای پوستی را از بین میبرد.

3- شستشوی صورت با ماسک برای رسیدگی کامل به پوست صورت
در کنار شستشوی صورت، ماسک کردن صورت، دوباره در هفته، زیبایی و شفافیت فوقالعادهای برای پوست به ارمغان میآورد، استفاده از ماسکهای طبیعی مثل اکالیپتوس، علاوه بر خواص طبیعی، احساس تازگی و طراوت فوقالعادهای، برای پوست به همراه خواهد داشت و به همین منظور در پاک کننده سه منظوره Pure Active گارنیهاز اکالیپتوس استفاده شده.

 

پاکسازی صورت,شستشوی صورت,شستشوی صورت با اسکراب

 
با استفاده از محصولاتی به آنها اشاره کردیم، میتوانید بدون صرف هزینههای سنگین، شستشوی صورت را به صورت اصولی در برنامه روزانه خود قرار دهید، در پایان یکبار دیگر این روشها را با هم مرور میکنیم:
-    اسکراب: ژل اسکراب پیوراکتیو گارنیه
-    شستشوی روزانه صورت: مانند ژل پاککننده پیوراکتیو
-    ماسک: پاککننده سه منظوره Pure Active گارنیه

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه